دکوراسیون ( سازماندهی آشپزخانه )

معرفی کامل اعضاء
 1. جای قرار دادن وسایل و لوازم را به گونه ای تعیین کنید که از آن وسایل استفاده می برید.برای نمونه قوطی ها یا شیشه های ادویه باید در نزدیک ترین کابینت یا نزدیک ترین سطح به اجاق گاز قرار داده شوند تا برای استفاده از آن لازم نباشد از جلوی گاز به سوی دیگری از آشپزخانه بروید.اگر هر وسیله ای درست در جایی که از آن بیشترین استفاده می شود قرار گیرد،می توانید پس از استفاده آن را سرجای خود بگذارید و این نخستین و مهم ترین گام برای پیشگیری از ریخت و پاش است.

2.وسایل و اجسام همانند را به صورت گروهی کنار هم جای دهید.مثلا همه قاشق ها را در کنار هم در پخش مخصوص خود و همه چنگال ها و کاردها را نیز کنار هم در بخش مخصوص خودشان قرار دهید.جای دادن همه وسایل و لوازم به صورت در هم در یک جا،دکوراسیون آشپزخانه را نامرتب و نازیبا می کند.
 
3.پس از اینکه هر مرحله از کارتان در آشپزخانه به پایان رسید چند دقیقه ای را برای جمع و جور کردن وسایل استفاده شده بگذارید.برای سازماندهی آشپزخانه باید حتما برنامه های روزانه،ماهانه و سالانه داشته باشید.
 
4.وسایل پر کابرد را در فضای قابل دسترس قرار دهید و هر چه میزان استفاده از وسیله ای کم می شود آن را دورتر
 بگذارید. برای نمونه وسیله برقی که روزانه استفاده می کنید را در دید و در جایی که به سادگی به آن دسترسی دارید قرار دهید و وسیله ای را که ممکن استماهی یکبار از آن استفاده کنید در انتهای کابینت بگذارید.
 
5.وسایل کوچک و ریز را در یک ظرف بزرگ قرار دهید تا این سو و آن سو رها نشوند.
 
 
گردآوری: دایرکتوری خدمات مجالس ساقدوش
www.saghdoosh.com

انتشار این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.
 
 
 

سایر مقالات مرتبط

* نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
* متن :
مشاهده نظرات ارائه شده

  • ايران
  • كاسپيد
  • stot
  • آسيا
  • شمال
دایرکتوری عروسی در کلوب دایرکتوری عروسی در فیس بوک