8 توصيه براي از بين بردن لكه هاي پوستي

معرفی کامل اعضاء

شما مي توانيد با بين بردن لكه هاي قهوه اي روي پوست دست و صورت، با حداقل امكانات و هزينه، حداكثر زيبايي را داشته باشيد. شما به رعايت چند قوانين ساده ذيل به اين امر مهم دست يابيد:
صورتتان را خوب بشوييد . با دستمالي نرم، آن را خشك كنيد، سپس:

1. روزي دو بار يك پنبه تميز را به كمي آب پرتقال يا آب ليمو ترش آغشته كنيد و آن را روي لكه هاي پوست دست يا صورتان بماليد. آب پرتقال و ليموترش، حاوي مقادير قابل توجهي ويتامين C و انواع آنتي اكسيدان هستند و مي توانند در كم رنگ كردن لكه هاي پوستي نقش بسزايي داشته باشند.

2. مخلوطي از 2 عدد بادام پوست كنده و رنده شده، يك عدد سفيده تخم مرغ و نصف قاشق غذاخوري آب ليموترش درست كنيد. اين مخلوط را پس از هم زدن و يكدست كردن، روي پوست صورتتان بماليد و اجازه دهيد تا خشك شود. در حالي كه اين ماسك طبيعي روي پوستتان است، با كسي حرف نزنيد و نخنديد تا روي صورتتان خشك نشود و پوستتان چروك نيفتد. پس از گذشتن 10 دقيقه، صورتتان را با آب خنك بشوييد و با حوله اي نرم آن را خشك كنيد. اگر اين كار را روزي يكبار، به مدت 10 روز انجام دهيد، مطمئن باشيد پوستي شفاف، زيبا و بدون لك خواهيد داشت.

3. 100 گرم برگ ريحان و نعناع خشك و پودر شده را با هم مخلوط كنيد. سپس كمي پودر زردچوبه و آب گل محمدي به آن بيفزايد و خميري يكدست با آنها تهيه كنيد. اين خمير را يك روز در ميان به مدت 2 هفته روي صورتتان بگذاريد و هر بار هم پس از 10 تا 15 دقيقه، با آب ولرم آن را بشوييد تا پوستي صاف و بدون لك داشته باشيد.

4. براي از بين بردن لكه هاي قهوه اي روي پوست و جوشگاه ها، روزي يكبار به مدت 15 دقيقه، مخلوطي از عسل و پودر زعفران ساييده شده را روي لكه ها يا جوشگاه هاي خود بگذاريد.

5. قرار دادن مخلوطي از آب ليموي تازه ، سير رنده شده يا پياز قرمز روزي 2 بار، به مدت 6 تا 7 هفته روي پوست، شما را از شر جوشگاه ها و لكه هاي قهوه اي روي پوست دست، صورت و كمر خلاص خواهد كرد.

6. هر شب مقداري روغن كرچك روي لكه هاي قهوه اي پوست صورت بماليد و در صورت امكان، صورتتان را با يك باند نازك، بانداژ كنيد تا روغن به بالش يا رختخواب تان ماليده نشود. اين كار را به مدت 2 تا 3 هفته انجام دهيد تا اثر معجره آساي آن را در بين بردن لكه هاي قهوه اي  پوستتان ببينيد.

7. شير ترشيده حاوي اسيد لاكتيك است مي توانيد لكه هاي قهوه اي روي پوست را از بين ببرد، بنابراين اگر شير ترشيد، آن را به جاي دور ريختن، روي صورتتان بماليد.

8. يك قاشق چاي خوري پودر دارچين را با يك قاشق غذاخوري عسل مخلوط كنيد و هر روز صبح پس از بيدار شدن و پيش از صرف صبحانه، آن را 20 دقيقه روي پوست صورت خود بماليد. اين كار خيال شما را بابت از بين رفتن سريع و آسان لكه هاي پوستي راحت مي كند.
 

گردآوري: دايركتوري جامع خدمات مجالس ساقدوش
 


سایر مقالات مرتبط

* نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
* متن :
مشاهده نظرات ارائه شده

  • ايران
  • كاسپيد
  • stot
  • آسيا
  • شمال
دایرکتوری عروسی در کلوب دایرکتوری عروسی در فیس بوک