گردشگري ساقدوش: سي سخت؛ شهر برف و آفتاب

معرفی کامل اعضاء

سي سخت؛ شهر برف و آفتاب
اگر راهي 35 كيلومتري شمال غربي ياسوج شويد و گردنه هاي كوه هاي زاگرس را بپيماييد، شهري كوچك و زيبا آرميده بر دامنه دنا مي بينيد به نام «سي سخت».
 سي سخت باغ شهري با خانه هاي پوشيده شده در ميان انبوهي از درختان، آراسته به مجسمه هاي زيبايي است و اگر مي خواهيد از طبيعت بهاري لذت ببريد به اين شهر استان كهگيلويه و بوير احمد سفر كنيد و حواستان باشد كه در بهار و به ويژه نوروز كمي هوا سرد است.
اما از ديدني هاي طبيعي اين شهر؛ منطقه «كوه گل» در شرق سي سخت است، از پايين چشمه كوه گل تا درياچه آن 45 دقيقه فاصله است. همين طور اگر حدود هشت كيلومتري به سمت غرب شهر سي سخت حركت كنيد در دامنه كوه دنا دشتي سرسبز مي بينيد كه نمايي از چهار قله اصلي دنا به نام هاي قزل قلعه، برج آسماني، مورگل و قاش مستان را برفراز خود دارد. در محدوده بن رود دو آبشار دره ناري و توف شاه قرار دارند.
از تهران تا ياسوج با اتوبوس 11ساعت راه است البته روزي يك پرواز به ياسوج نيز وجود دارد اما از قطار خبري نيست. اگر خواستيد از شيراز راهي اين سفر شويد بايد مسافتي حدود 195 كيلومتر را با اتوبوس يا ماشين شخصي از شيراز به سپيدان و سپس ياسوج بپيمايد و آنگاه از ياسوج با ماشين خطي يا با تاكسي راهي سي سخت شويد.


گردآوري: دايركتوري جامع خدمات مجالس ساقدوش
 


سایر مقالات مرتبط

* نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
* متن :
مشاهده نظرات ارائه شده

  • ايران
  • كاسپيد
  • stot
  • آسيا
  • شمال
دایرکتوری عروسی در کلوب دایرکتوری عروسی در فیس بوک